Stavebnica lego - legendárna stavebnica pre malých aj velkých

Ak si niekto myslí, že lego je len hračka, veľmi sa mýli. Lego vymyslel v roku 1949 dánsky tesár. Jednalo sa o plastové kocôčky, ktoré do seba rôzne zapadali. Presne takú podobu Lega poznáme dodnes. Čo vlastne z lega robí to, po čom túžia ako mladí tak aj starší?

Zdieľajte obsah s priateľmi

Stavebnica lego - legendárna stavebnica pre malých aj velkých

Kreativita

Ako sme už spomínali, Lego je rozsiahli systém plastových kocôčiek, ktoré do seba zapadajú a dajú sa rôzne kombinovať. Vďaka tomu môžete z Lega postaviť čokoľvek, čo vás napadne. Stavanie Lega vás núti neustále riešiť problémy, ktoré vás pri stavbe môžu stretnúť, hlavne ak staviate bez návodu. Je to zábava, ktorá vám zakaždým prinesie niečo iné. Mnohé sety sa v dnešnej dobe vyárabjú tak, aby ste z nich vedeli postaviť aj viacero iných stavebníc. Na internete sú dokonca databázy neoriginálnych návodov a rôznych ľuďmi vymyslených setov či generátory, ktoré vám na základe vami vlastnených setov ukážu, aké sety zo súčiastok ešte môžete poskladať.

Nadčasovosť

Pôvodné kocôčky z 20. storočia sa dajú v stavebniciach použiť dodnes. Kocky Lega, ktoré sa vyrábali, keď ste boli dieťa, sa v rovnakej podobe vyrábajú dodnes.

Sto ľudí sto chutí

Hoci sa nedá vždy vyhovieť každému, Lego robí veľa preto, aby bola jeho cieľová skupina čo najširšia. Chlapci či dievčatá, deti či dospelí, prakticky či technicky mysliaci. Lego má kolekcie, ktoré nadchnú takmer každého. V ponuke Lega nájdete kolekcie ako Lego Technic, ktoré sa realitu snaží napodobniť rozsiahlo a komplexne. Lego Creator sú zase kolekcie, ktoré majú tiež pripomínať reálne stavby či autá, ale sú o niečo jednoduchšie na stavbu. Lego tiež vyrába rôzne kolekcie, ktoré napodobňujú scény zo známych filmov či dokonca veľké kocky Lego Duplo pre najmenších.

Vzhľad

Mnohé sety a kolekcie vyzerajú po zložení ako majstrovské diela. Ľudia tak v legu nachádzajú aj dekoratívnu funkciu. Stavebnice lega tak vypĺňajú nejednu vitrínu.

Kto si stále myslí, že je Lego len hračka, z ktorej dieťa vyrastie a ona zapadne prachom, by si mal kúpiť nejaký set aj pre seba. S návodom alebo bez neho, rýchlo sa presvedčí, že sa jedná o umelecké dielo, ktoré môže mať zakaždým inú podobu.

Zdieľajte obsah s priateľmi