Robotické kosačky, s robotickými kosačkami je to omnoho jednoduchšie

Kosenie trávnika je pre niekoho príjemnou činnosťou, no niekto ju radšej odkladá "na potom" až kým tráva nie je neznesiteľne vysoká. Tak či tak sa o trávu treba starať a s robotickými kosačkami je to omnoho jednoduchšie. Kosíte síce vy, no robotická kosačka robí všetku prácu za vás.

Zdieľajte obsah s priateľmi

Robotické kosačky, s robotickými kosačkami je to omnoho jednoduchšie

Ako funguje?

Robotická kosačka nie je príliš komplikovaný prístroj. Mechanizmus kosenia trávy je rovnaký ako u spaľovacích kosačiek. Robotická kosačka je však poháňaná elektricky a má v sebe zabudovaný mikropočítač, vďaka ktorému ju môžete naprogramovať, aby kosila v presných intervaloch.

Čas

Jediný čas, ktorý budete musieť koseniu venovať bude len starostlivosť o kosačku. Tú treba najskôr jednoducho naprogramovať a nastaviť, čo mnohí výrobcovia odporúčajú vykonať s profesionálmi. Po istom množstve kosenia je nutné sa o kosačku patrične postarať, aby mohla svoju prácu ďalej spoľahlivo vykonávať.

Výdrž a hluk

Kosačka obsahuje aj akumulátor, ktorý disponuje obvykle dostatkom energie na to, aby dokázala kosačka kosiť až 4 hodiny na jedno nabitie. Robotické kosačky sa dajú potom komfortne nabiť v dokovacích staniciach, ktoré sú pripojené do bežnej domácej zástrčky. V porovnaní so spaľovacími kosačkami majú tie robotické omnoho tichšiu prevádzku. Nikoho tak nerušia napríklad pri spánku či pri práci. Nízka hlučnosť je výhodou aj v hustejšie zaľudnených oblastí.

Čo na to trávnik?

Robotická kosačka nemá zberný vak, takže posekaná tráva padá na trávnik, ktorý pri svojom rozklade vyživuje dôležitými látkami. Výsledkom je tak krásne zelený trávnik bez usušených žltých končekov po kosení.

Financie a ekológia

Prevádza a udržiavanie robotickej kosačky vás bude stáť približne tretinu nákladov za bežnú benzínovú kosačku. Fakt, že nepotrebujete do kosačky tankovať benzín a motorový olej napomáha nielen vašej peňaženke ale aj ovzdušiu. Každý gram výfukových plynov sa predsa počíta.

Robotické kosačky sú revolučnou technológiou, ktorá má v starostlivosti o trávnik veľmi významnú rolu. Mnohé kosačky tohto typu je možné ovládať a kontrolovať cez váš smartfón, čo je ešte ďalší stupeň pohodlnosti pri kosení. Máte tak pod kontrolou, kde sa kosačka nachádza, koľko energie jej ostáva a v prípade, že narazí na problém, ktorý nevie vyriešiť, ozve sa vám.

Zdieľajte obsah s priateľmi