Elektrické motorky trend dnešnej doby

Baví vás jazda na dvoch kolesách? Máte radi dynamiku jazdy na motorke? Hľadáte stroj, ktorý vás spoľahlivo prenesie aj cez tie najdlhšie kolóny? Myslíte na životné prostredie počas vašej prepravy? Ak ste odpovedali aspoň na jednu otázku "áno", potom sú elektromotorky pre vás tou správnou voľbou.

Zdieľajte obsah s priateľmi

Elektrické motorky trend dnešnej doby

Motor

Mnohé spaľovacie motory sú čoraz viac nahrádzané elektromotormi. Sú to motory, ktoré na svoj chod používajú elektrickú energiu namiesto tej, ktorá je vyprodukovaná pri explózii paliva v spaľovacích motoroch. Hovorí sa, že budúcnosť je v elektromobilite a motocykle sa tomuto vývoju udalostí nevyhli.

Ovzdušie, spotreba, peňaženka

Elektromotorky neprodukujú žiadne výfukové plyny, takže neznečisťujú ovzdušie splodinami ako to je u benzínových či naftových motorov. Spotrebúvajú teda elektrinu, ktorá patrí v dnešnej dobe medzi ten najobnoviteľnejší zdroj energie. Keďže nemusíte do elektromotorky tankovať benzín ani dolievať olej či meniť filtre, sú náklady na jej používanie omnoho nižšie.

Nabíjanie a jazdné vlastnosti

Každé vozidlo je limitované svojim dojazdom. Preto stoja pri diaľniciach pumpy, aby sme mohli prejsť čo najdlhšie možné trasy. U elektromotriek je to rovnako. Nabíjať ich môžete na ktorejkoľvek verejnej nabíjacej stanici či u vás doma. To, že by ste si do spaľovacieho motora tankovali palivo u vás doma na dvore je celkom sci-fi, nie? Elektromotorky si zároveň zanechávajú všetky tie "zábavné" vlastnosti motoriek. Majú nízku hmotnosť, ktorá v kombinácii so svižným a pohotovým elektromotorom vytvára pozoruhodnú akceleráciu. V zákrutách sú obratné, takže o ich dynamiku je vždy postarané.

Ponuka trhu

V dnešnej dobe je trh elektromotoriek veľmi rozmanitý. Nechýbajú základné kategórie ako cestné, terénne či univerzálne elektromotorky. Pre tých, ktorí hľadajú vozítko na dojazd do školy či do práce a nepotrebujú výkon "veľkej" motorky sú vyrábané aj e-skútre či e-mopedy.

Ak teda hľadáte stroj, ktorý má parametre motocyklu, no myslíte pritom na ovzdušie a ekológiu, je na čase povedať "áno" elektromobilite a elektrickým motorkám. Dnes si medzi nimi nájde tú svoju skutočne každý.

Zdieľajte obsah s priateľmi

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/hitgoo/public_html/lib/magdetail.php on line 294