Digitálne tlakomery tlak pod kontrolou

Všetci veľmi dobre poznáme okamihy, keď nám krvný tlak prudko „vyskočí“ smerom hore alebo naopak, keď nám prudko klesne. V prvom prípade sa o to môže pričiniť napríklad manžel/ka, deti či kolega v práci, alebo predavač v obchode. Na druhej strane sú medzi nami aj tí, ktorí denne „zápasia“ s nízkym krvným tlakom.

Zdieľajte obsah s priateľmi

Digitálne tlakomery tlak pod kontrolou

Dôvody pre „stráženie“ krvného tlaku

Starostlivosť o zdravie by mala byť pre každého z nás prvoradá. Každý človek je však iný a podľa toho aj pristupuje k svojmu zdraviu. Sú ľudia, ktorí sa sledujú od rána do večera a pri najmenšom náznaku nejakej choroby idú navštíviť lekára. Sú však aj takí, ktorí signály svojho tela podceňujú argumentom – nemám čas chodiť po lekároch.

Ideálna by mala byť tzv. zlatá stredná cesta. Nepreháňať to, ale ani nepodceňovať hlavne vážnejšie príznaky ochorenia. Nemali by sme zabúdať ani na krvný tlak, ktorý je pre naše zdravé fungovanie veľmi dôležitý. Najmä u ľudí, ktorí majú tlak kolísavý. Preto by sme meraniu tlaku mali venovať maximálnu pozornosť. Práve on je častom signálom, že sa s nami niečo deje.

Digitálny tlakomer. Prečo doň investovať

Okrem digitálnych tlakomerov existujú aj mechanické tlakomery, ktoré používajú lekári. Ide totiž o najpresnejšie tlakomery, ktoré bývajú najčastejšie ortuťové.

Ak však potrebujete tlakomer hlavne na domáce použitie, rozhodne správnou voľbou je digitálny tlakomer. Digitálne tlakomery sú najobľúbenejšie a najpredávanejšie, sú nenáročné na obsluhu, cenovo dostupné pre každého s presnosťou merania.

Rozlišujeme dva druhy digitálnych tlakomerov- tlakomer na zápästie a tlakomer na rameno. Hlavný rozdiel medzi nimi je v presnosti merania. Tlakomer na zápästie má nižšiu presnosť merania krvného tlaku v porovnaní s digitálnym tlakomerom na rameno. Z toho dôvodu sa tlakomer na rameno odporúča najmä ľuďom, ktorí majú problém s krvným tlakom a seniorom. Digitálny tlakomer na zápästie je zasa vhodný pre športovcov alebo tých, ktorí majú krvný tlak ustálený. Môžete si ho zadovážiť aj v prípade, že niekam cestujete. Je vždy dobré, mať tlakomer po ruke.

Zdieľajte obsah s priateľmi