Ako vybrať práčku - top tip na Hitgo.sk

Plánujete si kúpiť novú práčku? Poradíme vám, aký typ je pre vás vhodný a aké kritériá by ste mali zohľadniť pri jej výbere. Vďaka najmodernejším typom pračiek, ktoré súčasný trh ponúka sa pre vás pranie stane radosťou.

Zdieľajte obsah s priateľmi

Ako vybrať práčku - top tip na Hitgo.sk

Typy pračiek

Práčky s vrchným plnením disponujú menšími rozmermi, sú užšie a navyše nepotrebujú voľný priestor na otváranie dvierok bubna. Preto sú vhodné do 1 - izbových bytov i garzóniek. Ocenia ich aj seniori, pretože sa nemusia namáhať a ohýbať svoju chrbticu.

Práčky s bočným plnením spĺňajú kritériá aj pre tých najnáročnejších spotrebiteľov. Stretnete sa u nich nielen so základnou výbavou, väčšou kapacitou bubna, ale aj s mnohými vylepšeniami a nadštandardnými funkciami. Často poslúžia aj ako odkladacia plocha alebo podklad pre sušičku.

Práčky so sušičkou si vyberte vtedy, keď máte v príbytku málo priestoru na samostatnú práčku a sušičku. Pamätajte na to, že kapacita bubna určená pre sušenie býva o polovicu menšia ako kapacita bubna pre pranie.

Smart práčky sa ovládajú pomocou mobilnej aplikácie. Ponúkajú mnoho pracích programov a navyše práčka sama rozpozná bielizeň a určí si vlastný režim prania.

Kapacita a typ bubna

Pre domácnosť s 1 - 2 členmi postačí bubon s kapacitou 4 kg. Pri viacčlennej rodine radšej siahnite po kapacite bubna 6 kg a viac. Odporúča sa nikdy neplniť bubon bielizňou úplne až po horný okraj, ale ponechať 15 cm voľného priestoru. Textil bude mať viacej miesta pre pohyb, lepšie sa vypláka, prací prostriedok sa dobre rozpustí a bielizeň nebude príliš pokrčená. Bubon s veľkými otvormi nie je k bielizni veľmi šetrný. V dôsledku pôsobenia odstredivej sily sa na nej tvoria hrčky. Preto siahnite po tzv. voštinových bubnoch vytvárajúcich medzi stenou a textilom jemný vodný filter umožňujúci ľahký kĺzavý pohyb bielizne.

Spotreba energie a odstreďovanie

Spotreba elektriny je sledovaným ukazovateľom pri výbere práčky. Kvalitné modely dosahujú triedu A++++A+. Vďaka nim ušetríte aj niekoľko eur ročne. Čo sa týka účinnosti odstreďovania, rozlišujeme triedy AD podľa percentuálneho zostatku vody v textílii. Tie s účinnosťou odstreďovania A zanechajú v bielizni menej ako 45% vody. U ostatných tried sa množstvo zostávajúcej vody zvyšuje.

 

Super funkcie

  • Fuzzy loggic - pomocou senzorov si práčka sama určí vhodný prací program, množstvo vody, pracieho prášku i dĺžku pracieho cyklu.
  • Vodotesný systém - ak sa poškodí vnútorná strana dvojitej prítokovej hadice, pomocou tejto technológie sa prítok vody okamžite zastaví.
  • Detský zámok - pomocou neho sa deaktivujú funkcie práčky, aby sa nemohla zapnúť ani vypnúť.
  • Parné pranie - je mimoriadne populárne hlavne u alergikov. Predstavuje účinný spôsob prania pomocou pary, ktorá efektívne ničí baktérie, pele, plesne a ďalšie alergény. Má schopnosť prirodzene uvoľňovať vlákna a umožniť tak praciemu prostriedku hlbšie preniknúť a odstrániť vysoko odolné škvrny.
  • Ecco bubble - jedinečná technológia, ktorá umožňuje efektívne a zároveň úsporne pranie pri nízkych teplotách. Systém vytvára penový vankúš z vody, prášku a vzduchu, ktorý sa vstrekuje. Ten preniká do bielizne veľmi intenzívne. Ušetrí vám až 70% energie.

Rôzne typy pračiek v najmodernejších dizajnoch si môžete vybrať v e - shopoch s elektronikou.

Zdieľajte obsah s priateľmi

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/hitgoo/public_html/lib/magdetail.php on line 294