Aj vaša kuchyňa je funkčná a priestranná. Nie ? 5 tipov ako nato

Určite ste sa stretli s názormi, že mať veľkú a priestrannú kuchyňu je úžasné. Je to pravda ? Samozrejme, že netlačiť sa v malom priestore, je väčšie pohodlie ale čo ak vám to vaša situácia nedovoľuje ? Ako to vyriešiť ? Na čo sa zamerať pri zariaďovaní kuchyne ? Čítajte ďalej a dozviete sa.

Zdieľajte obsah s priateľmi

Aj vaša kuchyňa je funkčná a priestranná. Nie ? 5 tipov ako nato

Výber podlahy

Je fakt že kuchyňa potrebuje veľa svetla, premyslene uložené spotrebiče a veľa úložného priestoru.

Začneme hneď od podlahy. Pri výbere je nutné myslieť na to, že kuchyňa je najfrekventovanejšie miesto vášho bývania. Preto materiál podlahy treba zvoliť čo najodolnejší. Musí byť dobre umývateľný a trvácny, pretože ako dobre viete, stále sa môže niečo vyliať, prevrátiť, rozbiť alebo rozsypať. Mať popraskanú alebo poškodenú podlahu pri pomerne novej kuchyni nie je príliš vábne a rýchlo vás omrzí.

Výška skriniek a kuchynskej linky

Výšku skriniek či pracovnej dosky by ste mali zvážiť podľa toho, aký je vysoký človek, ktorý bude kuchyňu používať. V prípade viacerých osôb skúste nájsť priemer. Pred vybraním správnej linky či vybavenia kuchyne potrebujete mať jasno v tom, kde je v priestore okno, dvere, ventilácia, odtok vody, ale napríklad aj radiátor

Pracovná doska a stôl

Pracovná doska a stôl sú najpoužívanejšie zariadenia vo vašej kuchyni, ak ste čo i len rekreačný kuchár alebo kuchárka. Pracovná doska by mala byť umiestnená tak, aby ste nestáli chrbtom k oknu či svetlu. Nezacláňate tak svetlo a nedochádza k zbytočným zraneniam. Pri výbere vhodného stola je veľmi dôležité si najskôr uvedomiť, aký máme priestor k dispozícií. Pohľad na zbytočne veľký stôl v malej kuchyni a málo miesta pri varení vás po určitom čase rýchlo odradí. Preto z efektívneho a priestranného hľadiska voľte radšej menší stôl.

Spotrebiče

Spotrebiče sú ďalším neodmysliteľným zariadením. Pre zamedzenie zbytočného neporiadku by mali byť drez a umývačka riadu hneď vedľa seba. Ideálny priestor pre postavenie chladničky je na konci pracovnej linky. Chladnička by nikdy nemala byť pri radiátore.

Dekorácie

Pre vytvorenie celistvého a harmonického dojmu je fajn si nájsť štýl, pri ktorom sa cítite pohodlne a príjemne. Kombinovanie viacerých štýlov nemusí byť zlé, no hlavné je, aby ste sa v kuchyni cítili dobré a tešili sa na prípravu kulinárskych zážitkov.

Na záver nezabúdajte , že kuchyňa musí byť dobré odvetrávaná. Predídete tým tvorbe nadmernej vlhkosti a plesní. 

Zdieľajte obsah s priateľmi

Súvisiace produkty0,-  €0,-  €0,-  €0,-  €0,-  €0,-  €0,-  €0,-  €0,-  €0,-  €0,-  €0,-  €0,-  €0,-  €0,-  €0,-  €