10 tipov na vianočný darček, ktorým potešíte svoju starú mamu

Vianoce sú za rohom a je najvyšší čas začať vyberať darčeky. Dôležitou osobou, na ktorú sa nezabúda, je stará mama. Napadlo vám niekedy, že aj darčeky pre ňu, môžete nakúpiť online? Veruže môžete. Pozrite si našich 10 tipov, na vianočné darčeky pre babičku.

Zdieľajte obsah s priateľmi

10 tipov na vianočný darček, ktorým potešíte svoju starú mamu

TIP č.1: Rozvoňajte jej život

Kvalitný parfum je klasika, ktorou nemáte čo pokaziť. V tomto prípade, vás však čaká jedna neľahká úloha. Musíte sa totiž trafiť do tej správnej vône. Starším dámam sa hodia skôr vône sladšie a trošku ťažšie. Najlepšie však je, ak zistíte, ktorú konkrétnu vôňu obľubuje vaša babička. Nie je totiž nikde napísané, že aj staršej žene, nemôžu voňať ľahké a svieže parfumy. 

TIP č. 2: Elektronika nie je len pre mladých

Elektronika je úžasným darčekom aj pre vašu babičku. Pokiaľ sa vaša stará mama nachádza v naozaj vysokom veku, poobzerajte sa po produktoch určených pre seniorov. Ide o notebooky či tablety, ktoré majú väčšiu a iba základnú klávesnicu a ich celkové ovládanie je zjednodušené. Verte, že svet internetu pohltí a zabaví aj staršie ročníky.

TIP č.3: Káva alebo čaj

Ak je vaša stará mama kávičkárkou, kvalitná káva ju nepochybne poteší. Vyberajte značky, ktoré u nás bežne nedostanete. Predsa len, vianočný darček, by mal byť výnimočný. Dobrým darčekom je aj kávovar.

Pokiaľ vaša babička káve až tak nefandí, môžete ju obdarovať kvalitným sypaným čajom, ktorý môže byť zároveň i liekom na jej zdravotné problémy.

TIP č.4: Niečo menšie a praktické

Mohli by sme vám vymenovať celú radu praktických predmetov, ktoré dokážu vašej babičke uľahčiť život. Tu je niekoľko z nich:

TIP č.5: VOUCHERY!!!

Voucher poteší každého. Z ponuky rôznych portálov, si budete mať čo vybrať. Babičke môžete zaplatiť pravidelné zdravotné cvičenia vo fitness centre, vhodná je aj manikúra či pedikúra, alebo návšteva wellness.  

TIP č.6: Šperky

Každá žena, a to bez rozdielu veku, miluje šperky. Podobne ako pri parfumoch, aj v tomto prípade platí, že by ste mali trafiť vkus svojej babičky. Dámam v zrelom veku, vo všeobecnosti, sluší zlato a zlato v kombinácii s drahými kameňmi.

TIP č.7: Pre babičky športovkyne

Nie jedna stará mama, aj napriek vyššiemu veku, aktívne športuje. Čo presne kúpiť, to záleží od typu športovej aktivity, ktorej sa vaša babička venuje. Môže ísť o rôzne elektronické pomôcky na športovanie, kvalitnú termo bielizeň, doplnky ku bicyklu, športové oblečenie alebo obuv.

TIP č.8: Motivačné darčeky

Absolútnym opakom aktívnych starých mám, sú tie, ktoré nevstanú z gauča. V takomto prípade ich môžete vianočným darčekom motivovať k aktívnejšiemu životu. Vhodná, je napríklad taká FIT lopta, na ktorej sa dá cvičiť aj doma. Pri mladších a zdravých starých mamách, môžete pouvažovať aj nad E-bikom.  

TIP č.9: Kvalitná kozmetika

Ak svoju starú mamu poznáte naozaj dobre a viete, akú kozmetiku používa, môžete siahnuť aj po takomto darčeku. Kozmetika, ktorú chcete darovať na Vianoce, musí byť naozaj v TOP kvalite. Poobzerajte sa po čisto prírodných prípravkoch, určených na zrelú pleť. Aj keď vaša babička nosí mejkap, darujte jej skôr pleťové alebo telové krémy, masky, či vlasovú kozmetiku.

TIP č.10: Pre gazdinky

Mnohé staré mamy milujú varenie a pečenie. Milým darčekom môžu byť teda sady kvalitného kuchynského náradia, kuchynský robot, nové hrnce, ručný mixér, odšťavovač, či mlynček na mäso.

Zdieľajte obsah s priateľmi