10 Tipov na vianočné darčeky pre teenagera

Ulahodiť teenagerovi a ešte chlapcovi, to je ozaj poriadna výzva, ktorú však budete musieť prijať, pretože sa blížia Vianoce. Ak ste navštívili už dvadsiatu predajňu, no stále bádate v tme, skúste hľadať v online obchodoch. My vám poradíme, čo presne nájsť.

Zdieľajte obsah s priateľmi

10 Tipov na vianočné darčeky pre teenagera

Počítačové hry

Áno, počítačová hra nie je žiaden prevratný objav, no ak váš teenager tejto zábavke holduje, nič lepšie mu darovať nemôžete. Absolútnymi, aj keď pomerne starším hitom, a to hrou Minecraft, určite nič nepokazíte. Medzi horúce novinky patria aj hry Mortal Kombat 11, Call of Duty: Modern Warfare či Death Stranding.

„Gamerské“ príslušenstvo

Pri hrách ešte ostaneme, pretože samotná počítačová hra skutočnému gamerovi nestačí. Dôležité je aj, takzvané, equipments, teda príslušenstvo. Ideálnym darčekom je nepochybne gamerské kreslo, no aj menšie darčeky ako napríklad okuliare, hráčska klávesnica či myš, kvalitná web kamera na streamovanie, alebo slúchadlá.

E – športovanie  

Čo si budeme hovoriť, niektoré športové aktivity sú proste viac COOL. Ak máte doma aj vy takéhoto cool športovca, popremýšľajte nad hoverboardom. Ďalej tu máme elektrickú kolobežku alebo bicykel a skutočnou vychytávkou je i takzvaný Ninebot. V tomto prípade vyberajte hlavne podľa toho, aký rozpočet, ste si na vianočný darček vyhradili.

Drony pre začiatočníkov

Drony patria k veľmi populárnym hračkám. Investovať tisícky eur do niečoho, čo sa môže každú chvíľku zrútiť na zem, to je predsa len risk. Ak máte doma chalana, ktorý sa svojho sna o lietaní nechce vzdať, máme pre vás jedno riešenie, a to novinku – dron Mavic Mini, ktorý stojí len pár stoviek , je odolný, malý a určený pre začiatočníkov.

„Telefonické“ vychytávky

Ktorého chlapca, by nepotešil najnovší a poriadne namakaný mobil? Ak plánujete do vianočného darčeka zainvestovať viac, jasnou voľbou je iPhone 11. Druhou a zároveň lacnejšou možnosťou, je Samsung Galaxy s10e. Ak už máte dosť utopených, rozbitých a inak zničených telefónov, poobzerajte sa po mobiloch z dielne Caterpillar.

Drobnosti, ktoré potešia

Presuňme sa od veľkých darčekov k tým menším, pretože aj tie vedia potešiť. Kvalitná peňaženka, oblečenie, trendy tenisky, futbalová lopta, batoh, štýlové ponožky či také predplatné do posilňovne sú vianočné darčeky, za ktoré neminiete celú výplatu, no nepochybne veľmi potešia.

Knižné tipy

Najjednoduchšie to majú rodičia milovníkov fantasy literatúry. Ak v zbierke vášho teenagera ešte nefiguruje Pán prsteňov, Hobbit alebo Harry Potter, týmito knižným zbierkami svojho knihomoľa potešíte. Medzi knižné hity pre, skoro, dospelých chalanov, patria knihy ako „Slová načmárané na stenách“ či „Racer“. Druhou možnosťou sú audioknihy, ktoré sú u mladých veľmi populárne.

Online zábava

Predplatné na HBO GO či Netflixe, to je darček, ktorý máte vyriešený za pár minút a verte, že neúspech je vylúčený. Pokiaľ váš syn, synovec, vnuk, bratranec alebo iný člen rodiny, ktorému chcete na Vianoce kúpiť darček, nie je až tak dobrý v angličtine, môžete zaplatiť predplatné na slovenských streamových kanáloch.

Spoločenské hry

Aj v dnešnom svete internetu sú klasické spoločenské hry stále obľúbenou zábavou. Monopoly či Scrabble, to je klasika a navyše veľmi populárna. Máme tu však aj iné obľúbené spoločenské hry. „Hra o tróny“ alebo „Scythe“ patria medzi tie novšie, no a ďalšou klasikou sú známe Aktivity.

Zručnosti, ktoré sa zídu

Chlapcom, ktorí už onedlho dosiahnu plnoletosť, môžete zaplatiť vodičák. Zaujímavý môže byť i kurz sebaobrany, lyžovania či snowboardovania, wakeboradingu, vodného lyžovania, alebo bojových umení. Ak je váš teenager skôr hĺbavým typom, poprezerajte si kurzy keramiky, maľovania, tvorivého písania či tvorby online contentu.

Zdieľajte obsah s priateľmi